Klatka.pl
Branże  RSS
[NASZ TEMAT] Świąteczne cuda powstają w rękach osób z niepełnosprawnością

#zrodlo

Barwne aniołki, choinki, stroiki, bombki, a nawet witraże – to wszystko wykonane ręcznie, powstaje w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kujawskim. Pomimo pandemii nie stacjonarnie w placówce, ale w swoich domach, podopieczni ciężko pracują i wykonują ozdoby na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Jak podkreślają ich opiekunowie, ta praca jest dla nich ogromnie ważna, bo czują, że są potrzebni.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Jednostki administracji przechodzą w tryb pracy zdalnej

#zrodlo

Od dziś znaczna część urzędów administracji rządowej i jednostek samorządu przechodzi w tryb pracy zdalnej. To efekt ustaleń podjętych w sobotę podczas konsultacji premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami samorządów.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 6,1 proc. wobec 6,0 proc. w maju – GUS

#zrodlo

Stopa bezrobocia w czerwcu 2020 r. wyniosła 6,1 proc. wobec 6,0 proc. w maju - podał Główny Urząd Statystyczny.

Tagi: Rząd, GUS
Źródło: www.radiomaryja.pl

Resort rodziny przygotował projekt regulujący pracę zdalną


Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt regulujący pracę zdalną. Dzisiaj został on przedstawiony stronie społecznej. Po wybuchu pandemii koronawirusa rząd zalecał pracę z domu. Chodzi o tzw. home office. Miało to zmniejszyć liczbę kontaktów międzyludzkich.

Tagi: Rząd
Źródło: www.radiomaryja.pl

Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę


Na Jasnej Górze zakończyła się dwudniowa 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Wzięli w niej udział m.in. związkowcy „Solidarności”, przedstawiciele władz państwowych i parlamentarzyści.

Źródło: www.radiomaryja.pl

38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę


W dniach 19-20 września bieżącego roku odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.  Tegoroczne wydarzenie nosi hasło: „Z Matką Odkupiciela – Mocni Nadzieją”.

Tagi: Polska
Źródło: www.radiomaryja.pl

MRPiPS nie przewiduje lawinowego wzrostu bezrobocia


Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie spodziewa się w najbliższych miesiącach lawinowego wzrostu bezrobocia. Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu utrzymała się na poziomie z czerwca i wynosi 6,1 proc.

Tagi: MRPiPS
Źródło: www.radiomaryja.pl

M. Maląg: Ratowanie miejsc pracy to priorytet rządu


Ratowanie miejsc pracy jest priorytetem rządu. Wydaliśmy na ten cel ponad 130 mld zł – powiedziała we wtorek w Gdyni podczas III Forum Wizja Rozwoju minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Min. M. Maląg: Dzięki wdrożonym narzędziom udało się ochronić 5 mln miejsc pracy


Premier postawił przed rządem zadanie ochrony miejsc pracy i to się udało – minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podsumowała w Sejmie działania rządu w ramach walki ze skutkami koronawirusa.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Projekt PiS w sprawie wyrównania płac kobiet i mężczyzn został skierowany do sejmowej komisji


Projekt Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wyrównania płac kobiet i mężczyzn został skierowany do prac w sejmowej komisji do spraw zmian w kodyfikacjach. Propozycja zakłada nowelizację Kodeksu pracy. 

Źródło: www.radiomaryja.pl

MRPiPS: dzięki wprowadzeniu pakietów pomocowych dla przedsiębiorców udało się ochronić 5 mln miejsc pracy


Jak podaje resort rodziny, pracy i polityki społecznej, dzięki wprowadzeniu pakietów pomocowych dla przedsiębiorców udało się ochronić 5 mln miejsc pracy. To przekłada się na niewielki wzrost bezrobocia w ostatnich miesiącach, co potwierdzają dane Eurostatu.

Tagi: MRPiPS
Źródło: www.radiomaryja.pl

Hiszpania: blisko 60 proc. firm zwolniło tymczasowo pracowników


Prawie 60 proc. firm w Hiszpanii w związku z epidemią koronawirusa ograniczyło działalność w ramach rządowego mechanizmu tymczasowej regulacji zatrudnienia, tzw. ERTE; decyzja ta służyła obniżeniu kosztów funkcjonowania - wynika z danych organizacji przedsiębiorców ATA.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Prezydent A. Duda stawia na rodzinę, bezpieczeństwo, pracę, inwestycje i godność


Rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność - to priorytety prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną kadencję.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Min. M. Maląg: Tarcza antykryzysowa zadziałała – bezrobocie na koniec maja wynosi 6 proc.


Mechanizmy tarczy antykryzysowej zadziałały, ponieważ bezrobocie na koniec maja osiągnęło poziom 6 procent – poinformowała dziś w Ostrowie Wielkopolskim minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

MAP: nie ma mowy o likwidacji miejsc pracy w kopalniach


Po trzech tygodniach wstrzymania wydobycia węgla, kopalnie, zatrzymane od wtorku dla wygaszenia ognisk koronawirusa, powrócą do normalnego działania; nie ma mowy o likwidacji miejsc pracy - oświadczyło Ministerstwo Aktywów Państwowych. Resort zapowiada działania stabilizujące sytuację w górnictwie.

Tagi: Państwo
Źródło: www.radiomaryja.pl

Szef dyplomacji Węgier: UE powinna tworzyć miejsca pracy dla Europejczyków


Podstawowym zadaniem Unii Europejskiej powinno być tworzenie miejsc pracy dla Europejczyków, którzy je stracili podczas pandemii koronawirusa – oświadczył minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto na swoim profilu na Facebooku.

Tagi: Facebook
Źródło: www.radiomaryja.pl

TSUE uderzy w polskich pracowników?


Unijny trybunał sprawiedliwości może odrzucić skargę Polski i Węgier na przepisy o delegowaniu pracowników. Taką opinię przedstawił w czwartek rzecznik generalny tej instytucji.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Rekordowe bezrobocie we Francji


W kwietniu nastąpił we Francji rekordowy wzrost liczby osób poszukujących pracy - o 843 tysięcy, czyli o 22,6 proc. w stosunku miesiąc do miesiąca - poinformowało w czwartek ministerstwo pracy.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Min. M. Maląg: Śmiało możemy powiedzieć, że ochroniliśmy ponad 5 milionów miejsc pracy


Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podsumowała realizację zadań związanych z tarczą antykryzysową.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Bezpłatne testy na COVID-19 dla pracowników sezonowych z zagranicy


Będą bezpłatne testy na COVID-19 dla pracowników sezonowych z zagranicy. To oznacza, że cudzoziemcy będą mogli wykonywać pracę od pierwszego dnia pobytu w gospodarstwie rolnym. Pierwotnie koszty testów pracowników sezonowych mieli pokrywać gospodarze. Wywołało to jednak sprzeciw samorządu rolniczego.

Źródło: www.radiomaryja.pl

LOT zwiększa nakłady chroniące miejsca pracy


Pracownicy Polskich Linii Lotniczych LOT dostaną świadczenia gwarantowane. Narodowy przewoźnik chce w ten sposób utrzymać miejsca pracy i podtrzymać pełną gotowość operacyjną.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Rząd pracuje nad dodatkowym wsparciem dla bezrobotnych


Zasiłek dla bezrobotnych podniesiony do 1200 zł i dodatkowe trzymiesięczne świadczenie w wysokości 1300 zł dla osób, które utraciły pracę z powodu epidemii - takie zapowiedzi płyną dziś z ust prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz przedstawicieli rządu.

Źródło: www.radiomaryja.pl

[TYLKO U NAS] Prof. Z. Kordel: Okres słabości logistyki zachodniej opartej tylko na taniej sile roboczej trzeba wykorzystać do swoich celów


Szkody, jakie ponosi gospodarka krajów Europy Zachodniej, są znacznie większe niż korzyści, które realizowali poprzez dalekosiężne lokowanie produkcji w różnych krajach. Może to być szansą dla Polski (…). Jesteśmy w środku Europy, mamy dobrą kadrę, idziemy w kierunku nowoczesnej technologii, zachodnie banki nie boją się pożyczać nam pieniędzy – trzeba ten okres słabości logistyki zachodniej, opartej tylko na taniej sile roboczej, wykorzystać do swoich celów – mówił prof. Zdzisław Kordel, ekonomista z Uniwersytetu Gdańskiego, podczas wtorkowego „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam.

Tagi: Sądy, Banki
Źródło: www.radiomaryja.pl

J. Emilewicz: Liczba bezrobotnych na koniec roku może wzrosnąć do 1,5 mln


Liczba bezrobotnych na koniec roku może wzrosnąć do 1,5 mln osób, a stopa bezrobocia nawet do 9-10 proc. - powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że w obecnej sytuacji zasiłek dla bezrobotnych może zostać zwiększony.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Min. M. Maląg: Rząd przeznaczył dotychczas ponad 1,5 mld zł na pomoc w utrzymaniu miejsc pracy


Ponad 1,5 miliarda złotych wypłacił dotąd rząd na pomoc w utrzymaniu miejsc pracy. To efekt funkcjonowania traczy antykryzysowej – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Źródło: www.radiomaryja.pl

S. Karczewski: Naszym priorytetem jest utrzymanie miejsc pracy


Naszym priorytetem jest utrzymanie miejsc pracy – wskazuje wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Od rana izba pracuje nad rządowym projektem tarczy antykryzysowej 2.0.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Pierwsze w tym sezonie prace polowe w okolicy Jodłówki na Podkarpaciu


fot. PAP/Darek Delmanowicz

Tagi: Prawo
Źródło: www.radiomaryja.pl

PIE: w Polsce skraca się czas pracy


Długość czasu pracy w Polsce skraca się - zauważa Polski Instytut Ekonomiczny. W 2000 r. średni tydzień pracy w naszym kraju liczył prawie 42 godziny, w kolejnych osiemnastu latach skrócił się do ok. 39 i pół godziny.

Źródło: www.radiomaryja.pl

MRPiPS: szacowana stopa bezrobocia w grudniu 2019 r. wyniosła 5,2 proc.


Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w grudniu 2019 r. wyniosła 5,2 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,1 punktu procentowego – poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,1 proc. M. Maląg: Świadczy to o dobrej kondycji rynku pracy


To bardzo dobry wynik, który świadczy o dobrej kondycji rynku pracy - oceniła szefowa MRPiPS Marlena Maląg, komentując szacunkowe dane resortu o stopie bezrobocia w listopadzie. Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w listopadzie br. 5,1 proc. i w porównaniu do października br. wzrosła o 0,1 punktu procentowego – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tagi: MRPiPS
Źródło: www.radiomaryja.pl

reklama
Klatka.pl
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami