Klatka.pl
Pracodawcy  RSS
Jak nie dostać zawału przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjna to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu każdego człowieka, tym bardziej dla kogoś, kto stara się o swoją pierwszą pracę. Stres może skutkować tym, że nie wypadamy na rozmowie tak dobrze, jakbyśmy sobie tego życzyli. Co więc…

Źródło: pracowniahr.com

Jak NIE pisać CV

Wysłałeś kiedyś CV, na które nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi? Zastanawiałeś się dlaczego tak się stało? Czy może było w nim coś, co nie powinno się tam znaleźć? Jak właściwie powinno wyglądać dobre CV? Przyjrzyjmy się kilku aspektom, które zwiększą Twoje…

Tagi: Staże, CV
Źródło: pracowniahr.com

CZYTAJMY UVAŻNIE – czyli kilka #protips dla rekruterów

W pracy rekrutera codziennie mamy do czynienia z dziesiątkami CV. Kandydaci albo aplikują na nasze oferty, albo po krótkiej rozmowie decydują się wysłać nam swój „bieg życia” i w ten sposób rozpoczynają swoją przygodę w procesie rekrutacyjnym. I tutaj pojawiamy…

Źródło: pracowniahr.com

Raport: dla specjalistów prestiż firmy ważniejszy niż wysokość zarobków

Nie wysokość zarobków, a wielkość i prestiż firmy - to cechy, których specjaliści i menedżerowie najbardziej oczekują od pracodawców. Duże znaczenie mają też: styl zarządzania i kultura organizacji oraz innowacyjność - wynika z raportu firmy rekrutacyjnej Antal.

Źródło: biznes.onet.pl

Ulgi podatkowe dla pracodawców oferujących co najmniej 1,5 minimalnej płacy

Pracodawca ubiegający się w Częstochowie o zwolnienie z podatku od nieruchomości, będzie musiał zaoferować nowemu pracownikowi co najmniej 150 proc. minimalnej płacy – zdecydowali miejscy radni. Dotąd do uzyskania ulgi wystarczyło samo utworzenie i utrzymanie nowego miejsca pracy.

Źródło: biznes.onet.pl

Badanie: polscy przedsiębiorcy pracowici i kreatywni, ale nie dbają o pracowników

Polscy przedsiębiorcy są pracowici i kreatywni, ale jednocześnie nie dbają o pracowników - wynika z badań Kantar Public "Polscy przedsiębiorcy: odbiór społeczny a obraz medialny". Częściej oceniamy przedsiębiorców jako nieuczciwych niż uczciwych.

Źródło: biznes.onet.pl

LG Chem wybuduje koło Wrocławia fabrykę baterii do aut elektrycznych

Koreański koncern LG Chem wybuduje do 2018 r. w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia pierwszą w Europie fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Wartość inwestycji to blisko 1,3 mld zł. W zakładzie zajdzie pracę 700 osób.

Źródło: biznes.onet.pl

PAIiIZ: 21 inwestorów zainwestuje 210 mln euro

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych od początku roku pozyskała 21 inwestorów, którzy w Polsce ulokują 210 mln euro i stworzą ponad 4,3 tys. nowych miejsc pracy, podała Agencja. Najnowsze projekty to centrum usług wspólnych w Łodzi i zakład komponentów dla silników lotniczych w Sędziszowie.

Kancelaria Sejmu zatrudnia 1257 pracowników

Z danych z początku kwietnia 2016 r. wynika, że w Kancelarii Sejmu zatrudnionych jest 1257 pracowników, w tym 51 proc. kobiet; 63 proc. pracowników posiada wykształcenie wyższe - poinformował szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla na posiedzeniu komisji regulaminowej i spraw poselskich.

Źródło: biznes.onet.pl

Najbardziej pożądani pracodawcy w Polsce. Dobra pensja to już za mało

Dla specjalistów i menedżerów wysokie zarobki nie są najważniejsze. Bardziej liczy się prestiż firmy, jej innowacyjność i styl, w jakim jest zarządzana. – Czasy, gdy cenione na rynku pracy były firmy oferujące wysokie wynagrodzenie, ale zaniedbujące rozwój pracowników i dbałość o poziom usług, są już za nami. Pieniądze nie są już najważniejsze – oceniają eksperci.

Źródło: biznes.onet.pl

Pracodawcy doceniają absolwentów z zagranicy

Coraz więcej firm zwraca uwagę na międzynarodowe wykształcenie podczas rekrutacji. Jak wynika z badania Komisji Europejskiej, tylko na przestrzeni ostatnich 10 lat odnotowano wzrost z 37 proc. do 64 proc. deklaracji pracodawców, którzy wskazują, że międzynarodowe studia stanowią atut u kandydatów do pracy.

Źródło: biznes.onet.pl

Kariera pań w międzynarodowych spółkach bardziej widoczna

Zawodowa kariera kobiet jest skuteczniej wspierana przez międzynarodowe korporacje – pisze "Rzeczpospolita". Tak wynika z tegorocznej, siódmej już, edycji zestawienia wschodzących gwiazd polskiego biznesu.

Źródło: biznes.onet.pl

Deloitte zatrudni w Rzeszowie 300 osób

W czerwcu otwarte zostanie w Rzeszowie Regionalne Centrum Usług dla Audytu na Europę Środkową firmy Deloitte. Placówka będzie zajmować się m.in. przygotowywaniem dokumentów dla działów audytu w tej części Europy. Docelowo pracę w Rzeszowie znajdzie 300 osób.

Tagi: Firmy, Audyt
Źródło: biznes.onet.pl

Mikrokorekty makroefekty

Im więcej czasu, pieniędzy i ludzi, tym lepiej? Niekoniecznie. Powinniśmy strzec się własnych przewag. A jeśli życie nie narzuca nam ograniczeń, warto je sobie wymyślić.

Źródło: biznes.onet.pl

GUS: wzrasta liczba małych firm zatrudniających powyżej 10 osób

Pracę w małych firmach (zatrudnienie min. 10 osób) miało w ub. roku 1 mln 209 tys. osób. W Polsce działało prawie 80 tys. takich firm - wynika z danych GUS. Liczba małych firm wzrasta - w 2014 r. było ich o 20,1 proc. więcej niż w 2009 r. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie wzrosło w nich w tym czasie o 22 proc.

Źródło: biznes.onet.pl

Ship management: wielka szansa dla Polski

Ship management, choć stosunkowo młody w Polsce, dynamicznie rośnie. Trend zlecania firmom zewnętrznym rekrutowania personelu na statkach czy zarządzania finansami i zakupami jest na świecie coraz silniejszy. Polska ma szansę stać się znaczącym graczem w tej branży.

Tagi: Rząd, Polska
Źródło: biznes.onet.pl

Pracownik się starzeje, trzeba o niego dbać

Pod względem troski o zdrowie personelu nasze firmy mają sporo do nadrobienia. Demografia wymusi zmiany – informuje "Puls Biznesu".

Źródło: biznes.onet.pl

Ikea zafunduje pracownikom w Polsce dodatkowe emerytury

Ikea zainwestuje 17 milionów złotych w plan emerytalny dla swoich pracowników w Polsce. Wszystko dzięki dobrym wynikom finansowym spółki oraz ambitnym planom rozwoju w naszym kraju.

Źródło: biznes.onet.pl

Fiskus dba o tężyznę fizyczną swoich pracowników

Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na udostępnienie skarbowcom i ich rodzinom obiektów sportowych. Ćwiczenia mają służyć zwiększeniu tężyzny fizycznej urzędników skarbowych, a tym samym ich wydajności i motywacji do działania – informuje „Puls Biznesu”.

Źródło: biznes.onet.pl

Nie samymi pieniędzmi pracownika zadowolisz

Awansowanie i coraz wyższe zarobki to kwestie priorytetowe dla każdego pracownika. Z punktu widzenia zatrudnionych, atrakcyjne są jednak także korzyści dodatkowe, które oferują pracodawcy.

Źródło: biznes.onet.pl

Więcej bonusów. Czym kuszą firmy?

Pracodawcy coraz bardziej doceniają pracowników i korzystają z employer brandingu. W niektórych firmach pracownik dostaje dużo więcej niż tylko pakiety medyczne np. masaż czy czas na pracę nad prywatnymi projektami. W pakiecie są też wyjazdy oraz kursy doszkalające. Wszystkie działania zmierzają do jednego. Miejsce pracy ma być atrakcyjne i spowodować, że pracownik w firmie zostanie dłużej.

Źródło: biznes.onet.pl

Google w Polsce szuka specjalistów z różnych dziedzin

Google po raz kolejny zajął pierwsze miejsce na liście najbardziej wymarzonych pracodawców w Europie. Jaka jest tajemnica sukcesu i kto ma szansę na tę wymarzoną pracę? - W Polsce mamy zarówno biuro badawczo-rozwojowe, gdzie pracują osoby z wykształceniem informatycznym czy technicznym, jak i duże biuro biznesowe, gdzie pracują osoby obsługujące klientów czy zajmujące się marketingiem. Nasze biura w Polsce obsługują region większy niż Europa Środkowo-Wschodnia. Możliwości jest więc dużo – mówi...

Źródło: biznes.onet.pl

22 tysiące nowych miejsc pracy w sektorze usług dla biznesu

Zagraniczne firmy z sektora usług dla biznesu utworzyły w ciągu ostatnich 12 miesięcy 22 tys. nowych miejsc pracy w Polsce. Zdaniem przedstawicieli branży w kolejnych latach firmy te będą nadal się rozwijać, zatrudniając corocznie podobną liczbę pracowników.

Źródło: biznes.onet.pl

ADP: Firmy Nowoczesnej Gospodarki zwiększyły zatrudnienie o 4,33% r/r w I kw.

Cała "Nowoczesna Gospodarka" na początku roku odnotowała wzrost zatrudnienia o 4,33%, wynika z najnowszego raportu „Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q1 2015" opracowanego przez ADP Polska.

Źródło: biznes.onet.pl

400 osób zatrudni producent okien w Mrągowie

400 osób z powiatu mrągowskiego (Warmińsko-Mazurskie) znajdzie zatrudnienie w nowo otwartej hali produkcyjnej fabryki firmy AdamS produkującej stolarkę okienną. Inwestycja zlokalizowana przy obwodnicy Mrągowa warta jest 40 mln zł.

Tagi: Firmy
Źródło: biznes.onet.pl

Badanie: co piąty pracownik ma opiekę zdrowotną zapewnioną przez pracodawcę

Co piąty polski pracownik ma opiekę zdrowotną zapewnioną mu przez pracodawcę (ubezpieczenie lub abonament); niemal tyle samo pracowników może liczyć na szczepienia przeciw grypie - wynika z badań zaprezentowanych w poniedziałek przez Pracodawców RP.

W Łodzi powstało centrum badawczo-rozwojowe z branży IT

Centrum badawczo-rozwojowe Oberthur Technologies - światowego potentata rozwiązań IT - rozpoczęło działalność w Łodzi. Prezes centrum Adam Fedorowicz poinformował w piątek, że do końca roku firma zatrudni stu inżynierów z branży informatycznej.

Tagi: Firmy, Fed
Źródło: biznes.onet.pl

Jak zatrzymać talenty w małej firmie?

Wielkie kluby sportowe wydają wielkie pieniądze, aby pozyskać i utrzymać utalentowanych zawodników: Real Madryt oferuje za Roberta Lewandowskiego 45 mln euro, a komentatorzy sportowi podkreślają, że byłoby to korzystne dla rozwoju kariery piłkarza. Transfery pracowników odbywają się również w świecie wielkiego biznesu. Choć mniej się o tym mówi, również korporacje przyciągają talenty obietnicami wielkich pieniędzy i rozwoju. Czy małe firmy liczą się w tej rozgrywce? Czy też są skazane na utratę...

Źródło: biznes.onet.pl

Najbardziej atrakcyjni pracodawcy w Polsce

Atrakcyjne wynagrodzenie to podstawa. Jednak w sytuacji poprawiającej się koniunktury pracownicy oczekują od pracodawców także m. in. komfortu bezpieczeństwa zatrudnienia i przyjaznej atmosfery pracy. Przede wszystkim za te właśnie cechy uczestnicy polskiej edycji badania Randstad Award 2015, wyróżnili najbardziej atrakcyjnych pracodawców.

Źródło: biznes.onet.pl

Setka innowacyjnych firm zwiększyła zatrudnienie o 4,27% w 2014 r.

Ponad 100 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce zwiększyło zatrudnienie o 4,27% w 2014 r., wynika z raportu ADP Polska - firmy specjalizującej się w usługach outsourcingu kadrowo-płacowego. W IV kw. ub. roku utworzono aż o 4,91% więcej miejsc pracy niż rok wcześniej.

Źródło: biznes.onet.pl

reklama
Klatka.pl
Polecamy
Uniformy w branży medycznej i tylko – czy to ma znaczenie?

#zrodlo
Jeśli jesteś właścicielem firmy, zwiększenie produktywności jest z pewnością problemem. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w ubiegłym roku, wpajanie wysokiego morale pracownikom sprawia, że pracownicy są o 89% bardziej skłonni do wkładania dodatkowego wysiłku w swoją pracę. Jak więc bluzy medyczne i inne uniformy zaszczepiają ducha zespołowego wśród Twoich pracowników i...

Źródło: www.ta-praca.pl

reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami