Wiocha
Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Praca z domu. Firmy oszczędzają, ale pracownikom nie dopłacają

05.12.2020 6:00

Mimo oszczędności, jakie firmy zyskały po przeniesieniu się pracowników z biur do domów, pracodawcy nie dzielą się z nimi dodatkowymi zyskami. Zaledwie 2,4 proc. badanych przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton pracowników przyznało, że otrzymuje ekwiwalent finansowy za pracę z domu.

Źródło: www.pulshr.pl

CASE: W długim terminie możemy spodziewać się wzrostu bezrobocia

04.12.2020 7:00


Według badania Diagnoza.plus, przeprowadzonego pod koniec października, bezrobocie jesienią nie spadło, choć normalnie w tym okresie jest niższe ze względu na sezon przedświąteczny. Rodzi to obawy o zachowanie rynku pracy...

Źródło: www.bankier.pl

Małe firmy przestały planować i działają z dnia na dzień

04.12.2020 5:46


Małe i średnie przedsiębiorstwa w czasie pandemii porzuciły długookresowe strategie; plany na 2021 r. robi 5 proc. z nich, a większość podejmuje decyzje bez wcześniejszych założeń, z dnia na dzień - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów i NFG.

Źródło: www.bankier.pl

Upstream Process Development Team Coordinator

03.12.2020 15:50

Polpharma Biologics
WHAT MAKES US SPECIAL International work environment Attractive salary Cutting-edge technology
Lokalizacja: mazowieckie, Duchnice
Obszar zawodowy: Badania i rozwój

Źródło: www.praca.pl

Praca zdalna w ciasnocie. Polacy i tak zadowoleni

02.12.2020 15:37


Podczas pandemii domy i mieszkania stały się też biurem i szkołą. Aż 81 proc. Polaków deklaruje, że ich mieszkania dobrze się do tego nadają - wynika z badania ING. To drugi najwyższy wynik spośród 14 krajów objętych badaniem. Tym bardziej zaskakujący, bo z danych Eurostat wynika, że blisko 40 proc. Polaków mieszka w przeludnionych lokalach, podczas gdy w UE średnio tylko 16 proc.

Źródło: biznes.interia.pl

Ból głowy, bezsenność, lęk. Pandemia odbija się na zdrowiu pracowników

02.12.2020 13:02

Pandemia negatywnie odbiła się na zdrowiu pracowników. Prawie 3 na 4 badanych od czasu wybuchu pandemii zaczęło odczuwać różnego rodzaju schorzenia. Co trzeci wspominao uczuciu lęku i niepokoju. Wśród 31 proc. pracowników pojawiły się zaburzenia nastroju. A co czwarty badany mówi o zaburzeniach snu, bólu głowy lub pleców bądź kręgosłupa.

Źródło: www.pulshr.pl

Starszy Asystent / Supervisor w dziale Audytu Ogólnego

02.12.2020 9:55

KPMG
Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny za Wykonywanie i dokumentację procedur badania sprawozdań
Lokalizacja: łódzkie, Łódź
Obszar zawodowy: Księgowość / Audyt / Podatki

Źródło: www.praca.pl

Prawie połowa firm MŚP nie udało się przywrócić obrotów sprzed pandemii [Badanie]

01.12.2020 6:11


43-proc. mikro małych i średnich firm nie przywróciło na początku IV kwartału poziomu obrotów sprzed pandemii - wynika z badania „Skaner MŚP”. Mniej niż połowa ankietowanych przedsiębiorców liczy, że uda im się to zrobić w przyszłym roku.

Tagi: Badania, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Biznes społecznie aktywny. Powinność, która się opłaca

30.11.2020 10:58

24 proc. Polaków uważa, że największa lokalna firma z okolicy powinna być określana mianem dobrego sąsiada, jednak nazywa je tak tylko 12 proc. z nich. Jako "partnera" widziałoby firmę 23 proc. badanych, a w rzeczywistości nazywa ją tak tylko 11 proc. respondentów. Takie wnioski płyną z raportu „Zaangażowanie społeczne firm”.

Źródło: www.pulshr.pl

Okresowe badania lekarskie. Więcej czasu na zaległe wizyty

29.11.2020 5:00


Zaległe okresowe badania lekarskie będzie można zrealizować w ciągu 180 dni po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii. Te wstępne dłużej zachowają ważność. W okresie epidemii może je przeprowadzać lekarz o innej specjalności niż medycyna pracy (w razie braku dostępności tego ostatniego).

Źródło: biznes.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami