Wiocha
Wiadomości z tagiem Odszkodowania  RSS
Czas zapłaty za obietnice. Lekarze mogą domagać się odszkodowania od Skarbu Państwa

25.11.2020 5:00


Mimo braku publikacji ustawy lekarze i pielęgniarki walczący z COVID-19 mogą domagać się przed sądami wypłacenia 100-proc. dodatku do pensji.

Źródło: biznes.interia.pl

Condor złożył pozew przeciwko Polskiej Grupie Lotniczej

09.11.2020 17:40


Niemiecka linia Condor złożyła pozew przeciwko Polskiej Grupie Lotniczej o zapłatę odszkodowania - wynika ze sprawozdania finansowego PGL za 2019. Jak dodano, pozew wpłynął we wrześniu do PGL; wstępna wartość przedmiotu sporu została wskazana na 55,8 mln euro.

Źródło: www.bankier.pl

Nie warto zwlekać z żądaniem zadośćuczynienia za wypadek przy pracy

29.10.2020 20:32

Może go dochodzić od pracodawcy ten pracownik, który podczas wykonywania swych obowiązków doznał krzywdy lub uszczerbku na zdrowiu, niezależnie od odszkodowania należnego z ZUS. Do przedawnienia zastosowanie będą miały przepisy kodeksu cywilnego.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rzecznik MŚP krytycznie o zamykaniu siłowni i basenów

16.10.2020 20:31


Rzecznik MŚP Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do premiera krytycznie ocenił zapowiedź zamknięcia lub ograniczenia funkcjonowania kolejnych branż, m.in. fitness, basenów i saun. Ma to związek z rosnąca liczbą zakażonych COVID-19. Rzecznik MŚP chce też odszkodowania dla tych branż.

Źródło: www.bankier.pl

Kradzież samochodu a leasing i odszkodowanie

14.10.2020 11:01

Przedsiębiorca, w ramach prowadzonej działalności, zawarł umowę leasingu na okres 36 miesięcy. Przedmiotem leasingu operacyjnego był samochód osobowy, który został ubezpieczony (AC, OC, NNW) - składki opłacał leasingobiorca. Samochód został skradziony. Przedsiębiorca otrzymał od leasingodawcy zwrot szkody tytułem odszkodowania. Czy jest on zobowiązany do opodatkowania i rozliczenia w pozostałe przychody kwoty otrzymanego odszkodowania?

Źródło: www.podatki.biz

Muszynianka vs Słowacja. Spółka rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych przeciwko krajowi

08.10.2020 20:14


Muszynianka Sp. z o.o. rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych, które pozwolą jej zaspokoić finansowe roszczenia w sporze arbitrażowym przeciw Słowacji - podała reprezentująca firmę kancelaria prawna. Pozew spółki z żądaniem odszkodowania za uniemożliwienie jej sprowadzania wody mineralnej ze Słowacji został w czwartek odrzucony przez trybunał arbitrażowy.

Źródło: www.bankier.pl

"Zawołani po imieniu", a w tle spór z Niemcami

04.10.2020 17:52

Dlaczego tak długo czekamy na pomnik ofiar niemieckiego terroru oraz odszkodowania od Niemiec pytał wicepremier Piotr Gliński na otwarciu wystawy, w której uczestniczył ambasador RFN.

Źródło: www.rp.pl

Uszczerbek na zdrowiu – nie zapomnij o likwidacji szkody

02.10.2020 11:38


Potrącenie przez samochód, złamanie nogi, kontuzja w pracy – to może zdarzyć się każdemu z nas. Dlatego warto wiedzieć, co robić, gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Tymczasem często zapominamy o tym, że możemy ubiegać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Jak to zrobić?

Źródło: biznes.interia.pl

Firmom może być trudniej o odszkodowania za lockdown

15.09.2020 8:01


Po tym, jak firmy zaczęły domagać się odszkodowań za lockdown, szef rządu kieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek, który ma to zablokować - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: www.bankier.pl

W urzędach można zwalniać całkiem bezkarnie. Pracę tracą fachowcy, a posady zachowują znajomi

26.08.2020 10:54


Szefowie mogą pozbywać się urzędników z naruszeniem przepisów i pogwałceniem kryteriów zwolnień. Jeśli sąd zasądzi odszkodowanie, zapłaci Skarb Państwa, a nie przełożony.

Źródło: biznes.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami