f4up
Wiadomości z tagiem Pracodawcy  RSS
Praca z domu. Firmy oszczędzają, ale pracownikom nie dopłacają

05.12.2020 6:00

Mimo oszczędności, jakie firmy zyskały po przeniesieniu się pracowników z biur do domów, pracodawcy nie dzielą się z nimi dodatkowymi zyskami. Zaledwie 2,4 proc. badanych przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton pracowników przyznało, że otrzymuje ekwiwalent finansowy za pracę z domu.

Źródło: www.pulshr.pl

4P+O, czyli pomysł przedsiębiorców na wyjście na prostą po pandemii

04.12.2020 15:20

Przejrzystość, przewidywalność, przystosowanie, perspektywiczność oraz odporność - tak prezentuje się w skrócie plan działania Pracodawców RP na rzecz walki ze skutkami pandemii i odbudowy gospodarki.

Źródło: www.pulshr.pl

Szef sceptyk, nie wierzy w COVID-19. Pracownicy mają problem

04.12.2020 12:15

– Jeżeli nie ma bezpośredniego zagrożenia dla pracownika, to umożliwienie pracy zdalnej pozostaje dobrą wolą pracodawcy. Należy jednak pamiętać, że odwołujemy się tutaj do silnych emocji pracownika takich jak lęk przed chorobą – mówi Małgorzata Marczulewska, prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

Źródło: www.pulshr.pl

Maseczki w pracy w pytaniach i odpowiedziach

04.12.2020 11:52

Maseczki w pracy to nowy obowiązek, który rodzi wiele pytań zarówno ze strony pracodawców, jak i pracowników. Rozszerzony w stosunku do dotychczasowego nakaz zakrywania ust i nosa w zakładach pracy obowiązuje od soboty 28 listopada 2020 r. do 27 grudnia 2020 r. z modyfikacją od 2 grudnia 2020 r. Kogo dotyczy? Czy pracodawca ma prawo i obowiązek egzekwować jego przestrzeganie? Czy istnieją od niego wyjątki? Odpowiadamy na najczęstsze pytania w tym zakresie.

Źródło: kadry.infor.pl

Obowiązek noszenia maseczki w miejscu pracy. Pracodawca może ukarać pracownika

04.12.2020 5:00


Pracodawca może zwolnić pracowników z obowiązku noszenia maseczki w biurze. Jeśli tego nie zrobi, może ukarać podwładnego za jej brak.

Źródło: biznes.interia.pl

Dofinansowanie wynagrodzeń PFRON 2020-2021

03.12.2020 13:26

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych z PFRON zależy od: stopnia niepełnosprawności, wymiaru czasu pracy i typu pracodawcy. Ile wynosi dofinansowanie? Co wlicza się w koszty płac? Jak obliczyć miesięczną kwotę dofinansowania?

Źródło: kadry.infor.pl

Praca zdalna

03.12.2020 12:50

Praca zdalna w niektórych branżach trwa nieprzerwanie od początku pandemii. Oznacza to, że także po zakończeniu epidemii ten model świadczenia pracy może stać się normą. Dlatego już dziś pracodawcy powinni uwzględnić taką możliwość w swoich długookresowych planach i stawić czoło wyzwaniom związanym z wprowadzeniem pracy zdalnej oraz wdrożyć narzędzia, które ułatwią jej rozliczanie.

Źródło: kadry.infor.pl

Zamieszanie z maseczkami w pracy. Tego można było w prosty sposób uniknąć

03.12.2020 12:11

- Rozwiązania mające chronić zdrowie i życie pracowników powinny być wcześniej konsultowane w ramach dialogu społecznego, a nie uchwalane w tempie ekspresowym. Przykład modyfikacji obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscu pracy pokazuje, że błędów merytorycznych, nie mówiąc już o legislacyjnych, można było w prosty sposób uniknąć - tak zamieszanie w przepisach związanych z noszeniem w miejscu pracy maseczek komentuje Katarzyna Siemienkiewicz, ekspert Pracodawców RP ds. prawa pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Kontrole trzeźwości pracowników przez pracodawców. Brak ustawy wciąż problemem

02.12.2020 20:31

Pracodawcy powinni mieć możliwość samodzielnej kontroli pracowników na obecność alkoholu czy substancji psychotropowych – z przestrzeganiem ich prawa do prywatności - twierdzi rzecznik praw obywatelskich. Pyta też wicepremiera Jarosława Gowina o stan prac nad taką ustawową.

Źródło: www.pulshr.pl

Matki na urlopach skorzystają na tarczy branżowej

02.12.2020 8:31

Przepisy tarcz antykryzysowych postawiły w niekorzystnej sytuacji matki, których pracodawcy skorzystali z rządowej pomocy. Były stratne, jeśli urodziły dziecko w okresie obniżonego wymiaru czasu pracy i związanej z tym obniżki wynagrodzenia. Otrzymywały one bowiem niższe świadczenie z ubezpieczenia chorobowego (pisaliśmy o tym w DGP nr 142/2020 „Tarcza uderza w matki na urlopach. Ale jest na nią sposób”).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami