Hopaj
Wiadomości z tagiem Strajki  RSS
Strajk kobiet. Co może pracodawca, gdy pracownica chce protestować

29.10.2020 13:10

Nikt nie ma prawa zwracać nam uwagi na uczestnictwo w wydarzeniach, które mogą być identyfikowane z konkretnym światopoglądem czy opcją polityczną. Gdyby pracodawca zwrócił nam uwagę, że „to nie wypada” albo, że „pracując w instytucji publicznej nie powinniśmy”, to jest to oczywiste łamanie przepisów prawa pracy. Jesteśmy wolnymi ludźmi. Apeluję jednak o odpowiedzialność, bo o epidemii zapominać nie należy - mówi Małgorzata Marczulewska, prezes STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

Źródło: www.pulshr.pl

Niemcy: Od wtorku strajki w sektorze publicznym

21.09.2020 5:00


Jeszcze będą to tylko strajki ostrzegawcze, ale związkowcy zapowiadają ostrą walkę. Chodzi o podwyżki wynagrodzeń o 4,8 proc., ale też „respekt i uznanie”.

Źródło: biznes.interia.pl

Solidarność to różnorodność

31.08.2020 18:19

Gdy świat na nowo odkrywa Solidarność, Polacy kłócą się o to, czyj opis Sierpnia '80 jest prawdziwy, kto zdradził ideały tego ruchu, kto komu ukradł symbol strajku.

Tagi: Strajki
Źródło: www.rp.pl

Spór o symbol Sierpnia

03.07.2020 0:31

Europejskie Centrum Solidarności może stracić słynne tablice z 21 postulatami strajku z 1980 roku.

Tagi: Strajki
Źródło: www.rp.pl

Strajki w centrach logistycznych Amazona w Niemczech

29.06.2020 15:55


Niemiecki związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi poinformował, że pracownicy niemieckich centrów logistycznych sieci handlu internetowego Amazon podjęli w niedzielę wieczorem z rozpoczęciem nocnej zmiany strajk, domagając się objęcia ich układem zbiorowym.

Źródło: biznes.interia.pl

Francuzi znów chcą strajkować

07.04.2020 14:20


Francuski związek zawodowy CGT wzywa od środy do strajku pracowników sektorów usług i dystrybucji z powodu braku wystarczających środków mających chronić ich przed koronawirusem.

Źródło: www.bankier.pl

Fizjoterapeuci oficjalnie weszli w spór zbiorowy. Myślą o strajku

03.03.2020 17:33

Fizjoterapeuci weszli w spór zbiorowy - poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. Jeśli żądania protestujących nie zostaną spełnione, fizjoterapeuci zapowiadają wiosną duży strajk.

Źródło: www.pulshr.pl

Masówki w kopalniach - apel o udział w strajku, referendum i manifestacji

11.02.2020 14:31


W trzech kopalniach Polskiej Grupy Górniczej: Murcki-Staszic, Mysłowice-Wesoła i Wujek, zorganizowano we wtorek tzw. masówki, podczas których związkowcy z Sierpnia'80 przekonywali górników m.in. do udziału w zaplanowanym na 17 lutego strajku ostrzegawczym i referendum strajkowym 25 lutego.

Źródło: www.bankier.pl

Kaufland reaguje na publikację PulsHR.pl. Będzie podwyżka płac

06.02.2020 18:47

Sieć handlowa Kaufland zareagowała na nasza publikację dotyczącą wynagrodzeń jego pracowników i możliwego strajku. "W wyniki ostatnich analiz potwierdziły, iż Kaufland jest jednym z trzech najatrakcyjniejszych pracodawców spośród analizowanych sieci handlowych" - twierdzi w przesłanym serwisowi PulsHR.pl stanowisku.

Źródło: www.pulshr.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami