Wiocha
Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Sporządzanie i doręczanie oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę

05.12.2020 5:00


Prawo pracy przewiduje kilka trybów ustania stosunku pracy. Do często spotykanych należy rozwiązanie umowy o pracę przez jedną ze stron przez złożenie stosownego oświadczenia woli drugiej stronie. Do rozwiązania stosunku pracy dochodzi wtedy - w zależności od rodzaju oświadczenia - po upływie wypowiedzenia lub w trybie natychmiastowym, zasadniczo z chwilą dojścia oświadczenia do adresata. W obu tych przypadkach, przy sporządzaniu oraz doręczaniu pisma o rozwiązaniu umowy o pracę, trzeba dochować wymogów formalnych.

Źródło: biznes.interia.pl

Rzecznik MŚP prosi premiera o wyjaśnienia ws. ustawy o dobrym Samarytaninie

05.12.2020 0:31


Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zwraca się do premiera Mateusza Morawieckiego o zajęcie stanowiska w sprawie przepisu tzw. ustawy o dobrym Samarytaninie, dotyczącego stwierdzenia naruszenia ograniczeń ustanowionych w związku z epidemią - poinformowało PAP biuro Rzecznika MŚP.

Źródło: www.bankier.pl

Niedziela 6 grudnia będzie handlowa. Opublikowano nowelę ustawy

04.12.2020 14:43


W piątek w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelę ustawy, która m.in. incydentalnie zezwala na handel w najbliższą niedzielę, 6 grudnia. Dodatkowa niedziela ma m.in. zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy okresie przedświątecznym.

Źródło: www.bankier.pl

Zrobimy zakupy w niedzielę. Ustawa z podpisem prezydenta

04.12.2020 9:01


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która m.in. incydentalnie zezwoli na handel w najbliższą niedzielę, czyli 6 grudnia - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Dodatkowa niedziela ma np. zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy okresie przedświątecznym.

Źródło: www.bankier.pl

Konflikt PiS. Chodzi o ustawę covidową i niedzielę handlową

03.12.2020 11:17


Prawdę mówiąc już mi ręce opadają; już nie wiem, czy dywanik cokolwiek pomoże - tak szef klubu PiS Ryszard Terlecki skomentował głosowania senatora PiS Jana Marii Jackowskiego, który był m.in. przeciw zniesieniu zakazu handlu w niedzielę 6 grudnia.

Źródło: www.bankier.pl

Kontrole trzeźwości pracowników przez pracodawców. Brak ustawy wciąż problemem

02.12.2020 20:31

Pracodawcy powinni mieć możliwość samodzielnej kontroli pracowników na obecność alkoholu czy substancji psychotropowych – z przestrzeganiem ich prawa do prywatności - twierdzi rzecznik praw obywatelskich. Pyta też wicepremiera Jarosława Gowina o stan prac nad taką ustawową.

Źródło: www.pulshr.pl

Senat przyjął nowelę dot. pracy zdalnej chorych bez objawów COVID-19

02.12.2020 14:31

Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczanie COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, zakładającą, że osoby przebywające w izolacji, bez objawów COVID-19, będą mogły pracować zdalnie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Uber wprowadzi wirtualną kasę fiskalną

02.12.2020 11:30


Uber rozpoczął pilotaż kasy wirtualnej w związku z wchodzącymi lada dzień znowelizowanymi przepisami ustawy o transporcie drogowym. 

Tagi: Ustawy, LOT, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Za naruszenie jakich obostrzeń przedsiębiorcy mogą stracić pomoc publiczną? Rzecznik pyta ministra

02.12.2020 10:14


Rzecznik MŚP Adam Abramowicz pyta, za naruszenie jakich nakazów, zakazów i ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią przedsiębiorcy mogą stracić pomoc publiczną. Zwrócił się do ministra rozwoju o wydanie objaśnień prawnych do ustawy przewidującej takie rozwiązanie.

Źródło: www.bankier.pl

Szerszy dostęp do rynku pracy dla cudzoziemców. Skorzystają m.in. Białorusini, którzy opuszczają swój kraj w obawie przed represjami

02.12.2020 5:00


Obcokrajowcy przebywający w Polsce na podstawie tzw. wiz humanitarnych oraz wiz wydanych w ramach programu Poland. Business Harbour będą mogli ubiegać się o zezwolenie na pracę. Oznacza to szerszy dostęp cudzoziemców do rynku pracy w Polsce i ułatwienia dla pracodawców. Nowe przepisy wprowadzają także obowiązki. Znowelizowana ustawa o cudzoziemcach zobowiązuje obcokrajowców ubiegających się o wizę krajową oraz wjeżdżających do Polski do posiadania podróżnego ubezpieczenia medycznego na cały okres pobytu.

Źródło: biznes.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami