Klatka.pl
Wiadomości z tagiem VAT  RSS
Koniec podróży "na dowód" do Wielkiej Brytanii. Zmiany dla turystów i konsumentów

12.01.2021 10:40


Podróżowanie tylko z paszportem, brak gwarancji zwrotu pieniędzy w przypadku upadłości hotelu, droższe rozmowy telefoniczne oraz VAT od zakupów powyżej 22 euro i niższe limity przewozu alkoholu i papierosów – po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej konsumentów czeka sporo zmian.

Tagi: VAT, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Ewidencjonowanie zaliczek na kasie w trakcie zawieszenia działalności

12.01.2021 10:01

Spółka prowadzi działalność m.in. w zakresie krótkotrwałego wynajmu pokoi turystom w sezonie letnim. Z uwagi na sezonowy charakter działalności, a także brak innych źródeł zarobkowania wspólnicy zamierzają zawiesić działalność na okres co najmniej 6 miesięcy. Jednocześnie spółka będzie dokonywać rezerwacji miejsc noclegowych na nowy sezon. Czy w okresie zawieszenia spółka będzie zobowiązana do rozliczania podatku VAT za okresy, w których otrzyma zaliczki? Czy na spółce będzie ciążył obowiązek ewidencjonowania otrzymanych zaliczek za pośrednictwem kasy fiskalnej?

Źródło: www.podatki.biz

VAT 2021: Obowiązkowy split payment już bez wątpliwości?

11.01.2021 15:00

Z początkiem 2021 r. do ustawy o VAT wprowadzono kilka zmian dotyczących mechanizmu podzielonej płatności (tzw. split payment), a mianowicie m.in. doprecyzowano przepisy odnoszące się do kwoty, od której MPP staje się obowiązkowy i wprowadzono zmianę polegającą na niestosowaniu MPP również względem potrąceń pozakodeksowych. Ponadto, nowością jest przepis umożliwiający złożenie wniosku o uwolnienie środków także przez inne podmioty niebędące podatnikami VAT, które mają na rachunku VAT środki finansowe. Dodatkowo rozwinięty został system korzyści dla podatników w związku ze stosowaniem MPP.

Źródło: www.podatki.biz

VAT 2021: Parametry, wskaźniki, limity

11.01.2021 10:01

Podatek od towarów i usług (VAT), czyli podatek od wartości dodanej, jest, przynajmniej z założenia, neutralny dla przedsiębiorców i ostatecznie płacony przez końcowego nabywcę - konsumenta. Jego konstrukcja jest bardzo prosta: firma dolicza podatek do ceny towarów, a następnie przekazuje go, po uprzednim odliczeniu VAT od zakupów, fiskusowi. Jednak w praktyce podatek ten stwarza przedsiębiorcom duże problemy. Osoby rozliczające VAT muszą bowiem pamiętać m.in. o obowiązujących limitach. Aby choć trochę ułatwić życie podatnikom i płatnikom, przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych aktualnych parametrów i wskaźników podatku od towarów i usług.

Tagi: VAT, Fiskus
Źródło: www.podatki.biz

Senior Java Developer

10.01.2021 15:37

ASTEK Polska
Oferujemy: do 1100 zł netto + VAT za dzień pracy na kontrakcie B2B Sektor: Bankowy Będziesz odpowiedzialny za: Udział w realizacji
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Informatyka / Programowanie

Źródło: www.praca.pl

Senior Frontend Developer (React)

10.01.2021 14:51

ASTEK Polska
Poszukujemy: Senior Frontend Developer (React) Gdzie: 100% zdalnie Oferujemy: do 1050 zł netto + VAT za dzień pracy (B2B) Będziesz odpowiedzialny
Lokalizacja: lubuskie
Obszar zawodowy: Informatyka / Programowanie

Źródło: www.praca.pl

Problemy z refakturowaniem. Niekorzystna zmiana dla podatników

08.01.2021 15:08

Z początkiem roku uchylono przepis określający skutki refakturowania - odsprzedaży towarów. Obecnie nie obowiązuje już art. 7 ust. 8 ustawy o podatku VAT. Jak oceniają eksperci firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton, zmiana ta jest dla podatników niekorzystna.

Źródło: www.podatki.biz

Konsultant w zespole VAT

07.01.2021 16:23

KPMG
Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny za przygotowywanie oraz weryfikacje rejestrów VAT (JPK), przygotowywanie JPK V7M/K
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Tax Manager

07.01.2021 9:44

Cavatina GW Sp. z o.o.
Oferujemy: karta Multisport dla pracownikai jego rodziny pakiet medyczny dlapracownikai jego rodziny
Lokalizacja: śląskie, Bielsko-Biała
Obszar zawodowy: Kadra zarządzająca

Źródło: www.praca.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami