Wiocha
Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Niższe składki od umów-zleceń znikną? Postulat ZUS-u i Ministerstwa Rodziny

01.12.2020 6:52


Możliwość opłacania niższego ZUS od kilku umów powinna zniknąć z przepisów, postuluje m.in. Ministerstwo Rodziny - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Tagi: ZUS, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Zasiłek opiekuńczy z KRUS - do kiedy, ile wynosi, wniosek

30.11.2020 12:51

Zasiłek opiekuńczy z KRUS to odpowiednik dodatkowego zasiłku opiekuńczego z ZUS. Komu przysługuje? Kiedy nie można z niego skorzystać? Ile dni można go otrzymywać? Jaka jest wysokość zasiłku opiekuńczego? Jak złożyć wniosek? Jakim dokumentem potwierdzić niepełnosprawność dziecka?

Źródło: kadry.infor.pl

1250 zł premii na darmowym koncie firmowym

30.11.2020 6:00


Darmowe konto firmowe, premie za aktywności oraz dodatkowe korzyści – banki przygotowują atrakcyjne oferty dla klientów biznesowych. Oprócz promocji na start zachęcają nagrodami pieniężnymi m.in. za zawarcie umowy o terminal płatniczy oraz wykonanie przelewów do ZUS czy US. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą liczyć na inne korzyści m.in. zniżki na przesyłki kurierskie czy doładowanie na platformie sprzedażowej.

Źródło: www.bankier.pl

Firma ma wykazać, że pracownik nie może pracować zdalnie

28.11.2020 20:36

Kwarantanna albo izolacja nie zawsze gwarantuje ubezpieczonemu zasiłek chorobowy. Obecnie ZUS nie podchodzi do tych zasad zbyt restrykcyjnie, ale to może się zmienić.

Tagi: ZUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nieodprowadzenie przez pracodawcę składek od całości wynagrodzenia jest przestępstwem

28.11.2020 20:36

W ramach działalności gospodarczej prowadzę cukiernię. Kontrola ZUS wykazała, że zatrudniam pracowników na półlegalnych umowach o pracę. Płacę składki od minimalnego wynagrodzenia, a resztę wypłacam „pod stołem”. Pracownicy na to się zgodzili, zostali też przesłuchani i się do tego przyznali. Ponadto jedna osoba w ogóle nie była zgłoszona do ubezpieczeń. Kontrolerzy poinformowali mnie, że będę miała sprawę karną. Czy to prawda? Czy nie mogę po prostu zapłacić zaległych składek?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Posiłki i napoje profilaktyczne – enigmatyczne przepisy i wątpliwości w praktyce

28.11.2020 20:36

Pracodawcy coraz częściej realizują swój obowiązek w tym zakresie, wręczając pracownikom karty przedpłacone. Nie zawsze jednak można przy tym skorzystać ze zwolnień z PIT i ZUS.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ponad 80 proc. przedsiębiorstw obawia się lockdownu

27.11.2020 15:11

Aż 81 proc. firm twierdzi, że dalsze ograniczenie działalności będzie skutkować problemami z płynnością finansową i może stanowić duże zagrożenie dla ich funkcjonowania - wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Konfederację Lewiatan. Jednocześnie blisko 73 proc. przedsiębiorstw skorzystało z państwowego wsparcia w trakcie pandemii koronawirusa, a za najważniejszą pomoc uznaje się zawieszenie składek ZUS.

Źródło: www.podatki.biz

Ostatni dzwonek, by uzyskać zwolnienie ze składek ZUS

27.11.2020 13:29


Przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać zwolnienie z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne w ramach Tarczy 5.0 do 30 listopada mają czas na złożenie wniosku - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami